• Išmaniųjų TV aplikacijų kūrimas
  • Samsung TV aplikacijų kūrimas
  • LG TV aplikacijų kūrimas
  • Panasonic aplikacijų kūrimas
  • Vizio TV aplikacijų kūrimas
  • Sony Bravia Internet Video

Smart TV Apps kūrimas

Europoje skaitmeninė televizija, ypatingai didelės raiškos, yra gerai žinoma ir plačiai paplitusi. Internetas vartotojams suteikia galimybę naudotis internetine televizija bei multimedijomis neišeinant iš namų. Dažniausiai internetine televizija žiūrima naudojant kompiuterį arba grotuvo pagalba vaizdas pajungiamas nuo kompiuterio i televizorių. 

Smart TV televizijos sistemos, skirtos daugialypės terpės turinio transliavimui tiesiogiai į televizorių, vaizdą žiūrovui teikia patogiu būdu bei suteikia galimybę prisijungti prie skaitmeninio informacijos turinio bei kitų internetinių multimedijų (tokių kaip internetinė televizija ir IPTV), naudojat televizorių nuotolinio valdymo pulteliu.

Išmaniuosios televizijos prietaisai suteikia galimybę vartotojams pasiekti visas pažangias šiandienines paslaugas naudojant vieną prietaisą - savo televizorių. Papildomai galima gauti įvairų informacijos turinį iš CTM tiekėjų -  pradedant nuo tradicinės televizijos transliavimo, įrašus pagal vartotojų poreikį bei televizijos paslaugas, tokias kaip BBC iPlayer. Taip pat išmanioji televizija vartotojams teikia prieigą prie pačių televizijos vartotojų kuriamo turinio – prie išorinio kietojo disko, internetinių saugyklų bei kitų interaktyvių paslaugų ir internetinių aplikacijų, tokių kaip YouTube.

Išmintingieji TV Priedeliai, kurie yra naudojami kartu su paprastais televizoriais, labiau yra paplitę tarp mokamos televizijos operatorių. Taip yra prisitaikoma prie kintančių vaizdo įrašų transliavimo, sąveikos ir internetinių TV aplikacijų, tokių kaip socialiniai tinklai, poreikių.

Išmaniosios televizijos prietaisai palengvina tradicinio turinio saugojimą, derinant internetinę informaciją kartu su teikiama televizijos paslaugų tiekėjų. Preitaisai, tokie kaip BuddyTV ir Thuuz, vartotojams leidžia sekti ir atsisiųsti mėgstamiasių programų įrašus, atitinkamus sporto žaidimus, taip kaip keičiant televizijos kanalus.

Samsung TV Aplikacijos (Samsung Apps)

Jau daug metų Samsung savo vartotojams nuosekliai siūlo didelę grupę internetinių aplikacijų. Ir šiais metais Samsung Apps serija (buvo aptikta testuojant UN46D800 ir PN51D6500) yra ne išimtis.

Papildant vaizdo įrašų transliavimo programas (Blockbuster, CinemaNow, Hulu Plus, Netflix, Vudu ir YouTube), Samsung papildo naują video programėlių nišą, kaip 3D Video on Demand via Explore 3D, ESPN Next Level bei MLB.tv, skirtą sporto entuziastams. Samsung savo paslaugas papildė keliomis socialinių tinklų programomis (Facebook, Skype bei Twitter), muzikos transliavimo funkcija, naudojant Napster ar Pandora. Taip vartotojui pateikiamas daugiau nei vidutinis išmaniosios televizijos funkcijų paketas.

Naudojama pilnos klaviatūros nuotolinio valdymo navigacinė sistema, kuri leidžia lengvai naršyti internetinėje erdvėje. Tai yra puiki idėja, tačiau Samsung nuotolinė klaviatūra nėra tokia patraukli, elegantiška kaip siūlo kai kurie Vizio televizoriai. 

LG išmanusis televizorius (LG Smart TV)

LG išmaniųjų televizorių srityje yra sukaupusi geriausią patirtį ir gali pasiūlyti patį geriausią internetinių paslaugų spektrą (testuojamos trys LG Electronics serijos – Infinia 47LW6500, 50PZ950, 47LW5600). Magic Motion nuolotinio valdymo sistema leidžia lengvai naršyti vienu mygtuko paspaudimu. Pastebėta, jos su Magic Motion “rašyti“ yra šiek tiek lengviau nei su standartine nuotoline navigacine sistema, tačiau visad galima atsisiųsti nemokamą QWERTY klaviaturos programą iOS ar Android prietaisui, kuri padės lengviau naršyti internetinėje aplinkoje. 

LG išmanioji televizija susideda iš didelio masyvo aukštos kokybės aplikacijų, tarp kurių Amazon Instant Video, CinemaNow, Netflix, Vudu bei YouTube skirtų vaizdo įrašų, Napster muzikos transliacijoms bei kelių bendro naudojimo programų kaip Accuweather, Facebook, Picasa ir Twitter. LG išmanioji televizija siūlo spektrą nemokamų bei mokamų aplikacijų ir žaidimų, kurie nėra įspūdingi ar dominantys kiekvieną vartotoją. Taip pat galima naudotis interneto naršykle, tačiau ši netinkama naudoti Flash ar HTML 5. Dėl šios priežasties, vartotojas negalės žiūrėti didelės transliacijos internetinių vaizdo įrašų.

Panasonic Viera Connect aplikacijų kūrimas

Nagrinėjant Panasonic Viera Connect išmaniąją televiziją, naudojami Viera TC-P50ST30 ir Viera TC-L42D30 modeliai. Šioje srityje Panasonic yra daug žadanti, tačiau šiuo metu mažiau nei konkurentės. Viera Connect siūlo daug įdomių ir patikimų internetinių paslaugų, tarp kurių - vaizdo įrašų transliacijai skirtų programų Amazon Instant Video, CinemaNow, Hulu Plus, Nerflix bei YouTube; Skype programą, skirtą vaizdo pokalbiams; sportui skirtas patikimas aplikacijas (Fox Sport, MLB, MLS, NBA ir NHL); bei trečiųjų šalių programėlių saugyklą (the Viera Market) su racionaliais pasirinkimais.

Išskiriamos Viera Market galimybės – lenktyniniai žaidimai (Asphalt5) ir programos, skirtos USB žaidimų palaikymui. Tačiau manoma, jog šiuo metu Viera Connect nepakeis vartotojų siūlomų konsolės žaidimų. Apibendrinant, pastebėta, jog Viera Connect sukūrė tinkamas sąsajas, kurios leidžia naudotis standartine navigacine sistema be jokių trugdžių. Panasonic siūlo iOS ir Android navigacines programėles, kuriomis paprasta naudotis, kaip ir LG bei Vizio siūlomomis naršymo sistemomis.  

Vizio Internetinės Aplikacijos (Vizio Internet Apps)

Kalbant apie Vizio internetines aplikacijas, jos navigacinė sistema yra vienas iš geriausių įmonės siūlomų paslaugų spektro (testuotas XVT3D650SV modelis). Kalbant apie išmaniuosius telefonus, pastebima, jog naudojant Bluetooth įrenginį, automatiškai atidaroma pilna QWERTY liečiamos klaviatūros versija, kuri leidžia lengvai ir kokybiškai ieškoti vaizdo įrašų. Tačiau to negalima pasakyti apie kiekvieną Vizio televizorių.

Pradedant naudotis Vizio nuotoline navigacine sistema, reikia šiek tiek laiko prie jos priprasti. Tačiau pradėjus tai daryti, sistema padeda pasirinkti Vizio programėles, į kurias įeina Amazon Instant Video, Blockbuster on Demand, Hulu Plus, Netflix ir Vudu, kurie skirti vaizdo ir filmų įrašų transliavimui; muzikos transliavimui – Pandora, Rhapsody ir Tune In Radio; taip pat siūlo aplikacijas, tokias kaip eBay, Facebook, Fandango, Flickr ir Twitter.

Lyginant su konkurentais, Vizio siūlo mažiausią paslaugų spektrą, tačiau pateikia pagrindines aplikacijas bei geriausią navigacinę sistemą. Taip pat, vartotojas gali susikurti skirtingus profilius skirtingiems televizijos programų vartotojams bei išsaugoti kiekvieno vartotojo mėgstamiausias, labiausiai lankomas internetines svetaines.

Sony Bravia Internetiniai Vaizdo įrašai (Sony Bravia Internet Video)

Kalbant apie Sony Bravia Internetinius vaizdo įrašus, pastebima, jog ji pateikia plačiausią paslaugų spektrą internetinių vaizdo įrašų srityje, nors kartais jie ir būna neįprasti. Taip pat, naudojant skirtingas navigacines sistemas, kartais yra sunku naudotis kai kuriomis Bravia funkcijomis (naudotas Bravia 46HX820 modelis).

Sony savo vartotojams siūlo vaizdo įrašų transliavimo kolekciją – Amazon Video on Demand, CinemaNow, Hulu Plus, Netflix, Vudu and YouTube, muzikos – Pandora ir Slacker Radio, nuotraukų – Photobusket, Picasa bei Shutterfly; taip pat pačios kompanijos sukurtą paslaugą Sony Qriocity, skirtą atsisiųsti miziką bei vaizdo įrašus iš Sony katalogo.

Katalogas pateikia keistas, o kartais net neįprastas aplikacijas iš Berlin Philharmonic Orchestra, Concierge.com, Livestrong.com ir Style.com. Sony siūlo platų internetinių aplikacijų pasirinkimo spektrą, nors manoma, jog vartotojas nebus sudomintas daugelio iš jų. Taip pat Sony nestebina savo navigacine sistema. Ji nepateikia jokios specialios programos, kuri padėtų naudotis aplikacijomis ir naršyti po meniu. Pateikiama pagrindinė iOS/Android distancinio valdymo programėlė. Skaitmeninė televizija šiuo metu siejama ir su internetinių paslaugų pateikimu, tad ir Sony vartotojui suteikia galimybę naudotis internetine naršykle, tačiau ši sistema yra šiek tiek paini.